НАША ФОРМАЦІЯ
Формація в семінарії є особливо зосередженою на людському, духовному, інтелектуальному та місіонерському аспектах. Важливим елементом є укорінення в місцеві традиції і культуру, але одночасно відкритість на потреби місії і вселенської Церкви.
ЛЮДСЬКА ФОРМАЦІЯ
Людський аспект формації в спільноті семінарії базується на щирих і братерських відносинах між семінаристами і форматорами. Основою цієї формації є відвідування Неокатехуменальної Дороги в місцевих спільнотах, що також дає семінаристам можливість ознайомитися з дійсністю цього місця та ототожнити себе з проблемами місцевих сімей та молоді.
Крім того, семінарія залучає їх до прийняття відповідальності у підготовці літургій, догляді за кухнею, прибиранні та забезпеченні чистоти в різних приміщеннях.
ДУХОВНА ФОРМАЦІЯ
Відправною точкою цієї формації є харизма Неокатехуменальної Дороги, де через слухання Слова Божого, Євхаристію і життя в спільноті відбувається втаємничення в християнське життя. Життя в семінарії передбачає участь у щоденному святкуванні Євхаристії, як у візантійському, так і латинському обрядах, і в молитві з Літургії Годин. Крім того, щотижня переживаємо спільну «скрутації» Слова, під час якої ми вчимося мати особистий контакт зІ Святим Письмом, а також годину приватної нічної адорації в тиші, протягом якої ми молимося в особливий спосіб за доброчинців семінарії.
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ФОРМАЦІЯ
Реалізується у вивчанні філософії і теології, які викладаються в Богословській Академії ім. Блаженного Теодора Ромжі у місті Ужгороді. Окрім навчального курсу, передбаченого ratio studiorum(програмою освіти в семінарії) для формації, додатково є участь у факультативних заняттях для підвищення кваліфікації та спеціалізації, які супроводжуються роботою над постійною особистою формацією.
Предметом вивчення є розмаїта східна традиція Церкви з її літургією, творами Отців, співом, історією, котра стає вчителем життя.
УЧАСТЬ У МІСІОНЕРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Конкретизується досвідом, здобутому в євангелізаційних екіпах катехистів протягом всього періоду життя в семінарії та, перш за все, в практиці мандрування протягом декількох років, під час якого переривається навчання, щоб бути в тісному контакті з різними реаліями місії в Україні і в різних частинах світу.
СВЯЩЕНИКИ І ПЕРМАНЕНТНА ФОРМАЦІЯ
Підготовка, отримана в семінарії, триває навіть після висвячення. Виконуючи різні обов'язки як священики послані єпархіальним єпископом, пресвітери слідують перманентній формації, центром якої є семінарія. Вона реалізується в регулярних щотижневих зустрічах з ректором, щоб скрутувати Боже Слово, переживати разом Євхаристію або навіть просто розповісти про свій досвід, попросити поради, представити свої сумніви.
Вірна апостольській моделі, - згідно з якою сам Ісус послав своїх апостолів, щоб згодом зібрати їх і послати знову, - Церква піклується про своїх священиків через постійну підтримку, через відносини довіри та щирості, які допомагають подолати навіть найважчі моменти і через ділення радістю священицького життя.